[صفحه اصلی ]   [Archive] [ English ]  
:: صفحه اصلي :: درباره نشريه :: آخرين شماره :: تمام شماره‌ها :: جستجو :: ثبت نام :: ارسال مقاله :: تماس با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
اطلاعات نشریه::
آرشیو مجله و مقالات::
برای نویسندگان::
برای داوران::
ثبت نام و اشتراک::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
بایگانی مقالات زیر چاپ::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: راهنمای نگارش مقاله ::

برای ارسال مقاله و پیگیری آن به آدرس http://cjs.mubabol.ac.ir مراجعه فرمایید. - مقاله ارسالی باید پژوهشی و حاصل تحقیق نویسندگان باشد؛ مقالات ترجمه‌ ای پذیرفته نمی‌شوند.

 - مقالات " مروری " از اشخاص مجرب، با بصیرت کامل از موضوعی خاص، دارای ارجاع به تعداد قابل‌ قبولی از مقالات منتشر شده خود پذیرفته می‌ شود(حداقل 3 مقاله).

 - زبان مقاله باید فارسی باشد. از آوردن اصطلاحات خارجی که معادل‌ های دقیق و رسایی در زبان فارسی دارند خودداری شود و در مواقع ضروری، معادل لاتین لغت مورد نظر، جلوی آن در پرانتز نوشته شود.

 اصول کلی

  - مقالات رسیده پس از بررسی  اولیه توسط سردبیر برای داوری ارسال می‌ شوند و پس از اخذ نظر داوران جهت تایید نهایی در کمیسیون هیات تحریریه مطرح می‌شوند.

 - مقالاتی که برای چاپ آماده شده ‌اند برای تایید نهایی به نویسنده ارجاع می شود. صحت و سقم و مسئولیت مطالب مقاله به عهده نویسندگان است.

  - مجله حق رد یا قبول و نیز ویراستاری مقالات را برای خود محفوظ می‌ دارد. هیات تحریریه در انجام اصلاحات (با تایید مؤلف) آزاد است.

 - چاپ و انتشار مطالب مندرج در این مجله به شرط ذکر منبع " دوفصلنامه علم سنجی کاسپین" بلامانع است.

 - تکمیل و امضاء فرم تعهدنامه توسط همه نویسندگان الزامی است و از بررسی و چاپ مقالاتی که فرم تعهدنامه (فرم پیش نیاز) نویسندگان را پر نکرده باشند خودداری می‌شود (دریافت فرم پیش نیاز ).

 - از نویسندگان محترم برای چاپ و انتشار مقاله تا اطلاع ثانوی هزینه‌ ای دریافت نمی‌ شود و کلیه حقوق قانونی آن منحصراً در اختیار دانشگاه علوم پزشکی بابل است.

 - استفاده عمومی از مجله در پایگاه ‌های الکترونیکی مختلف بر اساس نظر صاحب امتیاز مجله تا اطلاع ثانوی به صورت رایگان است.

 - مسایل اخلاق پزشکی در تحقیق رعایت شود. همچنین نویسندگان باید قوانین اخلاقی را در نگارش مقالات رعایت نموده و ملاحظات اخلاقی در پژوهش را در نظر گیرند.

 دستورالعمل نگارش و ارسال مقالات پژوهشی

 1. فرستنده مقاله به عنوان مسئول کلیه امور مجله در مورد مقاله در نظر گرفته می‌ شود و کلیه مکاتبات و اطلاع‌ رسانی‌ های بعدی با وی صورت می‌ گیرد. در هنگام ارسال مقاله باید نامه ‌ای مبنی بر تایید نویسنده مسئول به امضای کلیه نویسندگان به مجله ارسال شود که در آن ترتیب درج اسامی نویسنگان و یک " نویسنده مسئول " نیز مشخص شده باشد(فرم پیش نیاز).

  2. به هنگام ارسال یا ویرایش پرونده مقاله دقت داشته باشید که چکیده فارسی و انگلیسی و کلیدواژه‌ های فارسی و انگلیسی و همچنین مشخصات خواسته شده نویسنگان به دقت در جای مناسب نوشته شوند. مقالات فاقد این اطلاعات در سیستم بررسی وارد نمی‌ شوند.

  3. مقاله باید از نظر ساختار حایز شرایط زیر باشد: الف) عنوان فارسی و انگلیسی ب) چکیده فارسی و انگلیسی (ترجمه دقیق): دارای بخش‌های سابقه و هدف(Background and Aim) ، مواد و روش‌ها (Materials and Methods) ، یافته‌ها (Findings) و نتیجه‌گیری (Conclusion) تا 250 کلمه فارسی و 150 تا 250 کلمه انگلیسی.

  نکته: چکیده باید بتواند بیشترین مقدار اطلاعات مربوط به مقاله را در کمترین حجم ممکن بیان نماید و در واقع تابلوی مقاله شماست. ج) کلیدواژه‌ های فارسی و انگـلیسی (ترجمه دقیق)، حداقل 3 و حداکثر 5 کلمه، تمامی کلیدواژه ها باید با سرعنوان موضوعی پزشکی(Medical Subject Heading) مطابقت داده شود. د) متن اصلی دارای مقدمه(Introduction)، مواد و روش ‌ها(Materials and Methods)، یافته ها(Findings)، بحث و نتیجه‌ گیری(Conclusion) (همگی دارای عدد ارجاعات به منابع داخل پرانتز) و تقدیر و تشکر (در صورت صلاحدید نویسنده و حداکثر در 3 سطر)

  نکته: کل مقاله شامل تمام بخش ‌های آن باید حداقل 5 و حداکثر 15 صفحه باشد.

  ه) ارجاع به منابع در همه‌ موارد لازم به ‌صورت کامل رعایت شود (شیوه‌ نامه منبع‌نویسی در بخش دیگری از این مجله آورده شده است). برای ارجاع به یک منبع از سیستم شماره ‌گذاری استفاده گردد. بدین شکل که منابع در قسمت فهرست منابع و براساس ترتیب استفاده در متن طبقه‌ بندی گردیده و به ترتیب شمار‌ه ‌گذاری شوند. در هر کجای لازم متن، عدد مربوط به منبع مورد نظر در پرانتز آورده شود.

  4. کل متن به صورت یک‌ستونی و در کاغذ A4 با فواصل مساوی 3 سانتیمتر از بالا، پایین، چپ و راست صفحه تایپ شوند. برای تایپ قسمت‌ های مختلف مقاله به شرح زیر عمل نمایید:

 الف) تمام متون فارسی باید با فونت میترا و تمام متون انگلیسی با فونت Times New Roman تایپ شوند. در صورت احتیاج، فونت‌ های فوق را از سایت www.fontsfarsi.ir دریافت کنید.

  ب) فواصل خطوط در تمام مقاله 1 واحد باشد.

 ج) مشخصات نویسنده مسئول با فرمت (نام، نام‌ خانوادگی، درجه علمی، رشته تحصیلی یا تخصص، شماره همراه، شماره محل کار، آدرس آکادمیک و آدرس پست الکترونیک) به طور کامل درج شود. نکته: آدرس آکادمیک به این صورت نوشته می‌شود: نام گروه، نام بخش، نام دانشکده، نام دانشگاه، شهر، کشور. اطلاعات نویسندگان دیگر با فرمت زیر : (نام، نام‌ خانوادگی، درجه علمی و عنوان رشته تحصیلی و آدرس آکادمیک) به طور کامل درج شده و ترتیب قرار گرفتن نام آنها مشخص شود.

 د) در صفحه اول باید ابتدا چکیده و کلیدواژه ‌های فارسی اندازه 11و در انتهای مقاله قبل از منابع و ماخذ چکیده و کلیدواژه‌ های انگلیسی (اندازه 10) نوشته شود.

 ه) نوشته ‌های فارسی صفحات متن اصلی مقاله با فونت اندازه 12 و نوشته‌ های انگلیسی با فونت اندازه 11 نوشته شوند. تیترها بُلد باشند. منابع در انتهای متن اصلی و با اندازه فونت 10 نوشته شوند.

  و) دیاگرام‌ ها و جداول در صفحه اَشکال واضح و فاقد اطلاعات تکراری در متن بوده و حتما شماره و توضیح (اندازه فارسی 10 و انگلیسی 9 داشته باشند.

 ز ) متن مقاله به فارسی نوشته شود و از نگارش کلمـات لاتین به صورت فارسی اکیدا پرهیز گردد؛ مگر در مواردی که هیچ جـایگـزین پذیرفته‌ شده‌ای برای واژه‌ مورد نظر موجود نباشد. در هر جای متن که لازم به نظر می‌ رسد، معادل لاتین کلمه‌ فارسی نوشته شده در همان محل و داخل پرانتز آورده شود. بدیهی است که معادل لاتین یک کلمه‌ مشخص، فقط یک‌بار و در اولین مورد استفاده‌ی کلمه‌ فارسی آن نوشته می‌ شود.

 روش رفرنس نویسی

 به دلیل مشکلات citation مقالات فارسی در بانک های اطلاعاتی دنیا،پیشنهاد می شودکلیه منابع فارسی،تماما به صورت انگلیسی و بر مبنای الگوی ونکور ارائه شوند. جهت نگارش منابع فارسی به زبان انگلیسی در صورتی که در منبع اصلی ترجمه انگلیسی عنوان مقاله،نام مجله یا کتاب در قسمتهای پشت جلد کتاب یا مقاله و یا در قسمت چکیده انگلیسی وجود داشته باشد از همان ترجمه انگلیسی استفاده می شود.درصورتی که ترجمه انگلیسی برای منبع فارسی در خود منبع اصلی ذکر نشده باشد لازم است «عنوان مقاله، اسم مجله و نیز اسم نویسندگان» آوا نویسی شود. و در پایان رفرنس های فارسی داخل قلاب[in Persian] قید گردد. 

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


کد امنیتی را در کادر بنویسید >
::
کلیدواژه ها: فصلنامه علم سنجی |
دفعات مشاهده: 18391 بار   |   دفعات چاپ: 1780 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 28 بار   |   0 نظر
Caspian Journal of Scientometric
Persian site map - English site map - Created in 0.046 seconds with 875 queries by yektaweb 3610